Technológia RO-Max – systém pre trvalú ochranu povrchu dreva


 

Pôsobením UV žiarenia na film hrubovrstvej okennej lazúre dochádza k štiepeniu väzieb polymérov spojiva. V dôsledku toho film postupne stráca pružnosť a nedokáže odolávať dilatačným pohybom dreva v dôsledku absorpcie a odparovania vlhkosti a kolísania teplôt. Tím sa zvyšuje riziko tvorby trhlín. Významné sú ale predovšetkým chemické zmeny v dvere. Pôsobením UV žiarenia dochádza k rozkladu lignínu a následkom toho k snaženiu priľnavosti medzi drevom a lakovým filmom a v pokročilom štádiu degradácie nastáva odlúpnutie laku od dreveného podkladu.

Nová difúzna lazúra s trojnásobnou ochranou proti UV žiareniu impralan®- S100 a impralan®- S150 trvalo predlžuje životnosť priemyslových povrchových úprav okien. Technológia RO-Max je založená na komplexnej ochrane lazúrového filmu kombináciou spojív stabilných voči UV žiareniu s organickými a anorganickými nanočasticami, ktoré premieňajú UV žiarenie na teplo, ktoré je odvádzané do okolia, bez toho aby pritom spôsobovalo citeľný ohrev odolného dreva. Systém minimalizuje škodlivé pôsobení UV žiarenia na lazúru a drevo okna a vďaka tomu výrazne predlžuje dobu životnosti drevených okien.

Prevedené testovanie poveternostných vplyvov dokladá výhody technológie RO-Max. Zatiaľ čo súčasne bežné hrubovstvé lazúry v prípade mechanického poškodenia rýchlo strácajú priľnavosť filmu k podkladu, zostávajú lazúry vybavené technológiou RO-Max ešte po 2-ročnom pôsobení poveternostných vplyvov bez viditeľných zmien.

Sortiment produktov značky impra® tak zaujme najmä výrobcov drevených okien a vchodových dverí, výrobcov drevostavieb a drevených stavebných doplnkov, výrobcov mestských a záhradných mobiliárov.

Obalka

GEMMEX, s.r.o.
Osloboditeľov 1340/15
911 01 Trenčín


Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Tel: +421 907 788 086
Objednávky: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

zostáva 1000 znakov